Aktorių archyvas

Louis De Funes


Gimė 1914-07-31
Mirė 1983-01-27

Prancūzų komedinio kino aktorius.
De Fiunesas buvo gerai pažįstamas Prancūzijos, Ispanijos, Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų, Italijos, Graikijos, Irano, buvusio Rytų bloko bei Tarybų Sąjungos gyventojams, tačiau angliškai kalbančiose šalyse neišgarsėjo. De Fiuneso filmai – daugiausia “slapstick” tipo komedijos, tačiau kaip aktorius jis buvo universalus. Ypač pagarsėjo savo išraiškinga mimika.

Tarp žinomiausių Lui de Fiuneso filmų – serija komedijų apie žandarą Kriušo, prasidėjusi filmu “Žandaras iš Sen Tropezo” (1964, Le gendarme de Saint-Tropez). Taip pat – filmai apie Fantomą (Fantomasą), kuriuose de Fiunesas vaidina komisarą Žiuvą (pirmasis filmas – 1964, Fantômas).

Gérard Depardieu


Gimė 1948-12-27

Prancūzų aktorius, Auksinio gaublio laimėtojas.
Tai vienas žymiausių prancūzų aktorių, vaidinantis tiek anglakalbiuose, tiek prancūziškuose filmuose. Žinomas iš filmų „Žalioji korta“, „1492: Rojaus užkariavimas“, „Asteriksas ir Obeliksas“.

Nuo 2013 m. sausio 3 d. Žeraras Depardjė yra Rusijos pilietis. Neseniai Depardjė persikėlė gyventi iš Prancūzijos į Belgiją dėl 75 proc. pajamų mokesčio turtuoliams, kurį įvedė prezidentas Fransua Olandas. Prancūzijos premjeras Jean-Marc Ayrault tokį aktoriaus poelgį pavadino „apgailėtinu“. Tada įsižeidęs Depardjė pareiškė, kad atsisako Prancūzijos pilietybės.

Clint Eastwood


Gimė 1930-05-31

Amerikiečių aktorius, filmų režisierius, prodiuseris ir kompozitorius.
Labiausiai jis žinomas dėl „kietų“, antiherojiškų personažų kūrimo veiksmo filmuose, ypač septintajame, aštuntajame ir devintajame praeito amžiaus dešimtmetyje. Jo vaidmenys tokiuose filmuose kaip lakoniškasis „Žmogus be vardo“ (Man with No Name) Sergio Leone trilogijoje “Dollars” arba inspektoriaus Hario Calahano personažas penkiuose „Bjauriojo Hario“ (Dirty Harry) filmuose pavertė jį vyriškumo simboliu. Jis laimėjo penkis Acadamy Awards, penkis Auksinius gaublius, Kino aktorių gildijos apdovanojimą ir penkis Publikos apdovanojimus – įskaitant vieną už Mėgstamiausią Visų laikų kino žvaigždę. Už savo darbus filmuose „Neatleistina“ (Unforgiven, 1992) ir “Mergina, verta milijono” (Million Dollar Baby, 2004), Eastwood laimėjo Oskarus už Geriausią Režisierių, Geriausio vaizdo kūrėją ir buvo nominuotas Geriausiam Aktoriui. Šie filmai, kaip ir kiti, pavyzdžiui, „Pagrok man miglą“ (Play Misty for Me, 1971), „Atstumtasis Džosis Veilsas“ (The Outlaw Josey Wales, 1976), „Pabėgimas iš Alkatraso“ (Escape from Alcatraz, 1979), „Ugnies linijoje“ (In the Line of Fire, 1993) ir Gran Torino (2008) pelnė didžiulį kritikų pripažinimą ir sulaukė komercinės sėkmės. Eastwood režisavo daugelį savo filmų, bet sėkmingi buvo ir kiti, kuriuose jis pats nevaidino, pavyzdžiui, „Paslaptinga upė“ (Mystic River, 2003). Jis – vienintelis žmogus, vaidinęs stulbinančio populiarumo pasiekusiuose filmuose ištisus penkis dešimtmečius, taip tapdamas ilgiausiai vaidinančia visų laikų filmų žvaigžde. Eastwood taip pat domisi politika, 1986-1988 m. jis buvo Carmel – by – the-Sea Kalifornijos valstijoje meras.

Sergejus Bodrovas


Gimė 1971-12-27
Mirė 2002-09-20

Rusijos aktorius, žurnalistas, televizijos laidų vedėjas.
Sergejus Bodrovas Jaunesnysis (Сергей Сергеевич Бодров, 1971 m. gruodžio 27 d. Maskvoje – 2002 m. rugsėjo 20 d. Šiaurės Osetijoje). Garsaus rusų režisieriaus, aktoriaus, bei prodiuserio Sergejaus Bodrovo sūnus.

Nuo 1989 iki 1994 m. studijavo architektūrą ir filologiją Maskvos Lomonosovo universitete. 1998 m. apgynė disertaciją Architektūra Venecijos tapyboje renesanso laikais.

Aktoriaus karjerą pradėjo savo tėvo 1996 m. režisuotame filme “Kalinys kalnuose“, kuriame suvaidino jauną kareivį ir už šį vaidmenį gavo Nikės apdovanojimą kaip geriausias aktorius.

Labiausiai išgarsėjo dėl savo vaidmens rusų veiksmo filmuose “Brolis” ir “Brolis 2“. Jis taip pat vedė rusišką realybės šou “Išlikimas” versiją. Vėliau pradėjo dirbti prie savo naujo filmo “The Messenger”, Kaukazo kalnuose, netoli Karmadono.

Tragiškai žuvo 2002 m. rugsėjo 20 d. kalnuose Šiaurės Osetijoje per griūtį kartu su kitais 125 žmonėmis (tarp jų 27 asmenys iš filmavimo grupės), antrąją naujos kino juostos filmavimų dieną. Oficialiai buvo laikomas dingusiu be žinios iki 2005 m. rugsėjo 21 d. Liko žmona Svetlana ir sūnus.